Přeskočit na obsah

Vybavení

Pro bezpečný a příjemný pobyt dětí ve venkovním prostředí je nutné, aby měly kvalitní výbavu odpovídající aktuálnímu počasí. Rodič předává dítě do lesního klubu dostatečně vybavené s ohledem na aktuální počasí a potřeby dítěte.

BATOH
Základem výbavy dětí je batoh na záda. Jeho obsahem bývá svačina, pití, pláštěnka, papírové kapesníčky, pytlík „na poklady“ – které se v lese najdou, v zimě náhradní rukavice, termoska. Prosíme maminky, aby batůžky vybavili tzv. prsním popruhem.

BOTY
Doporučujeme pevnou kotníkovou. Myslete na to, že děti v ní budou velkou část dne, obuv by proto měla být lehká, v závislosti na počasí i naimpregnovaná, třeba i s membránou. Taková, aby se nožka zbytečně nepotila a dětem dobře sloužila. Holinky jsou nezbytnou součástí vybavení, vybírejte prosím lehké, ideálně s vyjímatelnou vložkou, která se dá vysušit. 

OBLEČENÍ
Během celého roku je uplatňováno tzv. cibulovité vrstvení. Spodní vrstva by měla zahřát a odvádět pot, svrchní vrstva by neměla profouknout a promoknout. Zejména kalhoty by měly být v první řadě vodotěsné. Děti by měly mít v lese dlouhé rukávy a nohavice.

Naše tipy:

  • Při výběru batůžku, pláštěnky a dalšího vybavení porovnávejte mezi jednotlivými druhy například hmotnost. Nevěřili byste, jaké jsou váhové rozdíly mezi různými typy pláštěnek či lahviček na pití.
  • Na sezení venku skutečně stačí kousek karimatky, nicméně existují pěnové podsedáky, které jsou dělané tak, že se dají složit do „harmoniky“, takže v batůžku zaberou málo místa. Dají se zakoupit například v obchodech s plaveckými pomůckami, neboť jsou vyrobeny s totožného materiálu jako plavecké pásečky, destičky, apod.
  • Igelitový sáček na náhradní oblečení doporučujeme takový, který je vyroben z pevnějšího materiálu a s opakovatelně uzavíratelným zipem. Náhradní oblečení z něj nevypadává, neplete se mezi ostatní vybavení a zůstává stále v suchu.
  • V zimě je vhodné, pokud bude mít dítě pití v termosce. Prima jsou například vakuově izolované termosky s brčkem, u kterých odpadá potřeba čajík nalévat do hrnečku, a dítě se tak napije pohodlně bez nutnosti termosku naklánět. Snadná je i jejich údržba a k některým značkám, je možné dokoupit i náhradní součásti pro případ, kdy dojde k poškození pouze některého z prvků. Zajištění teplého nápoje je též možné koupí vhodného termoobalu na stávající lahvičku, nicméně nám se velmi osvědčila výše popsaná termoska.

Co všechno bude Vaše dítko potřebovat do školky je podrobně sepsáno v Provozním řádu

Tipy na oblečení do lesa: 
www.outdoorbaby.cz

Sleva Boll

Dlouhodobý parťák ALMŠ nabízí slevu 20 % z nákupu batohů, spacáků a dalšího vybavení do přírody na eshopu: www.boll.cz. Slevu můžete uplatnit od 1.5. do 31.10. 2022 vyplněním kódu ALMS2022. Kód je přenosný.  Při hromadné objednávce nad 10.000,- Kč dostanete ke každému batohu podsedák zdarma. Nákupem také podpoříte ALMŠ.